Sivas Uluslararası İmam Hatip Lisesi Rugby Takımı Kuruldu

Cumhuriyet Üniversitesi Spor Kulübü bünyesinde bulunan ve faaliyetlerine devam eden, Mehmet Yağcı Rugby 2. Liginde oynayan ve play-off‘a kalmayı garantileyen Sivas Kangals Rugby takımından sonra, ilimiz rugby takım hocası Emil Aliyev´in, Sivas Uluslararası İmam Hatip Lisesi okul müdürü Abdulkadir Selvi ve beden eğitimi öğretmeni Fatih Taçdemir´in yardım ve gayretleri sonucu Sivas Uluslararası İmam Hatip Lisesi Rugby Takımını kurarak rugby çalışmalarına başlsdı.

Sivas Uluslararası İmam Hatip Lisesi beden eğitimi öğretmeni Fatih Taçdemir´in yapmış olduğu açıklamada şunları dile getirdi. “Okulumuz Türkiye de sekiz proje okulundan birisidir.  İki yıllık bir okul olmamıza rağmen okulumuzda böyle bir takımın kurulmasında katkı ve emeklerinden dolayı rugby hocası Emil Aliyev´e çok teşekkür ederim. Gençlerimizin her türlü kötü alışkanlıklardan uzaklaştırmak için ilimizde bu tür sportif faaliyetlerin çoğalması daha sağlıklı bir neslin yetişmesine katkı sağlanmış olur” dedi.
Rugby hocası Emil Aliyev ise “İlimizde bulunan diğer liselerde de Rugby takımları kurularak okullar arası rugby maçlarının yapılması için adımlar atılması gerekir. Takım müsabakaları hazırlayıp, takım oyuncularına, her çocuğa resmi rugby oyuncusu lisansı hazırlıyoruz. Böylece daha ciddi bir şeklide rugby takım oyuncularımızı lisanslı hale getirmiş olacağız” dedi.
Ayhan ve Hakan BAKAR
Eklendi: 4-04-2018, 23:15
400


Benzer yayınlar


Yorum ekleyin
CÜSK RAGBİ TAKIMI, SIVAS KANGALS R.F.C, Ragbi, Rugby, Sivas, Kangal, Türkiye, Cumhuriyet Ünivetrsitesi, CÜ, Emil Aliyev, Emil Aliev, SİVAS KANGALS R.F.C, kangals, kangallar, ünilig, sivas rugby, sivas ragbi


Yukarı